Cel mai frumos cadou de ziua mea

Alina Botezatu Asociatia ALMA -Asociatia pentru Ajutor, Lupta, Motivare si Asistenta in afectiuni grave

98% Complete
Donații

Pacientele trecute prin cancer mamar, rămân cu sechele pentru tot restul vieții!

Dacă pentru a-și recăpăta sânul pot apela la intervenția de reconstrucție mamară, pentru durerea cauzată de limfedemul apărut din cauza evidării ganglionare și pentru ținerea sub control a dimensiunii brațului afectat au nevoie permanent de terapie și de mănuși compresive.

Sunt nevoite să se adapteze nu doar fizic ci și psihologic la transformarea pe care o cauzează limfedemul.

De cele mai multe ori strâng din dinți și se lasă pe ele.

De cele mai multe ori îndură durerea, iși croiesc singure haine potrivite pentru această afecțiune, prioritizând necesitățile celor din jur.

De ziua mea, vino alături de mine!

Haide să le oferim împreună terapiile și accesoriile medicale care le pot reda stima de sine și calitatea vieții!

Nu există donatii mici, există suflete mari.

Mulțumesc!

Recomandă-le prietenilor această campanie.

în beneficiul

Misiunea noastră este vegherea pacienţilor cu afecţiuni grave iar ajutorul se îndreptă spre: sponsorizări de investigaţii complexe programe de terapii fizice si psihologice intervenţii chirurgicale oncologice şi/sau reconstructive; dar şi a publicului larg prin campanii de prevenţie secundară pentru afecţiuni grave sesiuni de informare medicală campanii de screening în vederea depistării precoce a afecţiunilor grave.

În ALMA derulăm  cu caracter permanent 3 programe de recuperare pentru femeile cu cancer de sân:

- Grup terapeutic drenare de limfedem

- Grup de recuperare neuropatie periferică

- Grup suport psihoterapeutic

Vine ziua ta. Este momentul în care ești în centrul atenției prietenilor, cunoscuților, familiei. Toata lumea te întreabă ce iți dorești să primești cadou, dar tu știi că ai tot ce îți trebuie și că nu îți dorești decât să fii aproape de cei dragi și să împarți cu ei bucuria și voia bună. Și, când se întâmplă așa, îți dai seama că acesta este, poate, cel mai fr

22 Nov 2021
La multi ani si multe suflete alinate prin tine! 🍀❤️
21 Nov 2021
La mulți ani binecuvantati, Alina!
21 Nov 2021
La multi ani fericiti cu multe fapte pline de suflet cald!

Georgiana Mania

21 Nov 2021
La mulți ani, draga Alina!
21 Nov 2021
La multi ani, cu Oameni dragi alaturi! Imbratisez!

Anonymous

Binele Invinge
20 Nov 2021

Mirel Dolofan

Ciripim in Gălbenușă. Ani cu bucurie si urme de Bine. La mulți ani, inimucă😇🤗
16 Nov 2021
Respect pentru tot ceea ce faci! Ești o lumină pentru cei bolnavi! Să ai parte de tot ce e mai frumos și luminos!
16 Nov 2021
La mulți ani și mult succes în tot ceea ce faci! Felicitări!!!
16 Nov 2021
La mulți ani binecuvântați, draga mea!
12 Nov 2021

Anonymous